Różnice dzielące serie telewizyjne oraz filmy kinowe [spoilery]

Wbrew pozorom zmiany między pierwowzorem, czyli dwiema seriami telewizyjnymi, a przygotowanymi na ich podstawie trzema filmami kinowymi nie są aż tak znaczące, kinówki nie niweczą całej oryginalnej fabuły, a jedynie przygotowują podstawę pod kontynuację historii, ułatwiają jej poprowadzenie (należy pamiętać, że pierwotnie zakładano zakończenie historii na drugiej serii telewizyjnej). Najbardziej znaczącą zmianą jest pozostawienie przy życiu Shirley, która w filmie kinowym nie zostaje zabita przez Rolo, co nieco zmienia motywacje Leloucha w późniejszych wydarzeniach. I można by powiedzieć, że tutaj znaczące zmiany się kończą. Z innych różnic warto by wspomnieć wycięcie wątku Federacji Chińskiej, a także próby wysadzenia szkoły przez Ninę. Najciekawsze rzeczy dzieją się jednak pod koniec trzeciego filmu. Otóż Lelouch oczywiście również tutaj ginie (nazwa nowej serii „Zmartwychwstanie” zobowiązuje), a na samym końcu C.C. nie jedzie już powozem z woźnicą, tylko zupełnie sama prowadzi osiołka! To jednoznacznie wskazuje, że plotki, iż Lelouch przeżył, nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Dodano: 06.06.2018

comments powered by Disqus

↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, filmy kinowe, boukoku no akito, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime: Kill la Kill, Shingeki no Kyojin.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Na stronie nie są przechowywane żadne pliki wideo, strona archiwizuje jedynie ogólnodostępne linki do serwisów wideo, których użytkownicy potwierdzili legalność zamieszczonych materiałów.